0 محصول سبد خرید
جمعه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری*
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

رشد ۹.۹درصدی حجم فروش سیمان

تحویل سیمان در ۴ماهه امسال به حدود ۱۸میلیون و ۳۹هزار تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریبا ۹.۹درصد رشد نشان می دهد که این رشد هم ناشی از افزایش حجم فروش داخلی و رشد حجم صادرات است.

در بازار سبز امروز، سبزی سیمانی ها در میان صف های خرید این سهم ها بیش از سایر گروه ها چشم نوازی می‌کرد.

این روزها دو شایعه مطرح شده که احتمالا می توانند تقاضای سیمان را افزایش دهند.

نخست آنکه گفته می شود به دلیل افزایش هزینه انرژی در پاکستان، تولید سیمان در این کشور توجیه نداشته و ایران، جایگزین پاکستان در بازار افغانستان خواهد شد. دیگر آنکه یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده در سال ۹۸ هنوز قیر رایگان به پروژه های عمرانی تحویل داده نشده و با توجه به افزایش قیمت قیر ، حجم تعهدات دولت به یک چهارم کاهش یافته است.

عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در این خصوص بیان کرد: در مورد دو شایعه مطرح شده، اطلاعی ندارم؛ اما تحقق هر یک از این دو مورد اتفاقات مثبتی برای صنعت سیمان رقم خواهد خورد.

وی افزود: سیمان می تواند جایگزین قیر در پروژه های عمرانی شود و استفاده از رویه های بتنی در جاده سازی به جای قیر، برای صنعت سیمان کشور مزیت تلقی می گردد.

شیخان در خاتمه با اشاره به روند صعودی تقاضای سیمان گفت: در ۴ ماهه ابتدای امسال تحویل سیمان به حدود ۱۸ میلیون و ۳۹ هزار تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریبا ۹.۹ درصد رشد نشان می دهد. این رشد هم ناشی از افزایش حجم فروش داخلی و هم رشد حجم صادرات است.

 

 

منبع: ماین نیوز

1398/06/03

جهت کسب اطلاعات بیشتر در وقت اداری با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.       شناسه پروانه کسب: 0465977446                                               66933608-021(98+)           سوالات متداول         info@sanaran.ir